Dla każdego, kto che żyć zdrowo, wyglądać młodo i cieszyć się pełnią życia aż do późnej starości

mix-food

Tylko od Ciebie i twoich decyzji zależy  to jak wyglądasz. No cóż czasy w jakich żyjemy nie sprzyjają zdrowemu trybowi życia. Jedzenie gotowej żywności, praca przy komputerze, poruszanie się samochodem, a w domu kontynuacja siedzenia przed komputerem lub telewizorem – a w telewizji cudowne reklamy jak w 5 min można przyrządzić super danie z torebki. Widok szczęśliwej rodziny pijącej sztuczny sok na śniadanie, próbujących nam wmówić, że jest to solidna porcja owoców i warzyw na co dzień – bzdury którymi nas karmią reklamy telewizyjne są tak naiwne, ale niestety skuteczne. Pięknie opracowane trafiają do serc odbiorców.

pragnienie

Zawsze jak jestem w sklepie przyglądam się koszykom ludzi którzy robią zakupy. Wypełnione po brzegi produktami nasączonymi barwnikami i konserwantami…Współczesna żywność, która wypełnia półki sklepowe pełna jest chemicznych dodatków. Chyba każdy o tym wie, ale nie wszyscy są świadomi tego, jak dużo tej chemii znajduje się w produktach spożywczych, które codziennie kupujemy oraz jak niekorzystny, a nawet niebezpieczny wpływ na nasze zdrowie i życie może mieć ich długotrwałe spożywanie.

To nasze nowoczesne jedzenie bardzo często nie jest nawet jedzeniem! To po prostu zbiór różnych E, mniej lub bardziej szkodliwych, z dodatkiem innych składników takich jak mąka, cukier, tłuszcz, oczywiście też nie najwyższej jakości. Moi drodzy czytajcie skład na opakowaniu! Im mniej pozycji na liście, tym lepiej. Pamiętajcie też, że składniki wymieniane są w pierwszej kolejności od tych, których jest najwięcej do tych, których jest najmniej. niestety najczęściej w produktach na pierwszym miejscu znajdziemy składniki, które są najtańsze, nie zdrowe i nie dają organizmowi żadnych składników odżywczych. Czy aby na pewno to chcecie jeść? A później nie wiadomo skąd alergia, lub problemy ze stawami, bóle głowy niewiadomego pochodzenia, różne dziwne zachowania organizmu, słabe paznokcie, łamliwe włosy… brzmi znajomo??  Nic nie dzieje się bez przyczyny… jesteś tym co jesz… jak masz problem ze zdrowiem przypatrz się swoim zakupom…

Oczywiście jeśli zjemy zupkę w proszku, czipsy, ciasteczka czy wypijemy kolorowy napój raz na jakiś czas to od razu nam nie zaszkodzi. Jednak przypomnij sobie, jak dużo tych „wspaniałości” jesz przez całe swoje życie. Sama oczywiście nie jestem bez grzechu. Przez wiele lat jadałam gotowe dania, paczkowane słodycze, krakersy, serki topione, gazowane napoje, słodzone soki. Wchłonęłam mnóstwo cukru, soli i chemii pod postacią różnych „pyszności”. Wystawiłam organizm na bardzo ciężką próbę.

A teraz wyglądam jak wyglądam. Nawet nie wiem kiedy przybyło mi te 15 kg. Od pewnego czasu zmieniłam swoje nawyki żywieniowe i powoli eliminuję z jadłospisu kolejne niekorzystne produkty, poczynając od cukru i wszelkich „błyskawicznych dań w proszku”. Przestałam kupować jogurty, sery, słodycze, słone przekąski, napoje, sztucznie aromatyzowane herbaty. Kiedyś brałam z półki to, co akurat przykuło mój wzrok lub to do czego byłam przyzwyczajona. Teraz wnikliwie analizuję etykietki wszystkich produktów.

zupka z torebki

Kupuję głównie warzywa na pobliskim targu i sama gotuję potrawy od podstaw. To była prawdziwa rewolucja! Dopiero teraz mogę doceniać prawdziwy smak potraw. Na szczęście nigdy nie jest za późno, by zmienić złe nawyki i poczuć smak prawdziwej zupy, mięsnej pieczeni czy samodzielnie przygotowanego sosu z prawdziwymi warzywami.

1
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: